Úvodní stránka » Uvítání

Pravidelná setkání

Pátky od 19:00h pro dospělé.

Čtvrtky od 16:30h pro děti a mládež.

Úterky od 17.30h pro mládež a dospělé.

Částečné omezení stavebními pracemi v budově.
Prosíme členy klubu o pomoc s úklidem.
Dodržování aktuálních protikoronavirových opatření.


Kalendář šachových akcí na konci této stránky

Na konec stránky


VIII. ročník Vánočního dětského turnaje v Chebu

V sobotu 17. prosince 2022 pořádá náš oddíl tradiční mládežnický turnaj v šachu. Tentokrát jsme pro pořádání zvolili sál v nově dostavěném objektu Kanov na křižovatce Evropská a Pivovarská. Doufáme, že se Vám tam bude líbit. Sál je v přízemí, vedle je malá kuchyňka. Za domem je prostorné parkoviště. Kapacita sálu je asi 60 dětí, tak raději posílejte přihlášky s předstihem.

Turnaj bude rozdělen do kategorií mladší žáci nar. 1.1.2005 - 31.12.2009 a starší žáci nar. po 1.1.2010. Jestli se bude hrát odděleně, nebo oddělíme jen při vyhlášení, uvidíme podle počtu hráčů. Hrát mohou i neregistrovaní hráči.

Bude samostatně vyhlášen chebský mládežnický přeborník do 12 a do 17 let (bydlící v okrese Cheb)

Hrát se bude 2x20 minut bez zápisu. Výsledky budou započítány na rapid LOK ČR. Naši sponzoři zajistili drobné občerstvení - nealko nápoje budou zdarma.

Přejeme pěknou šachovou předvánoční atmosféru a těšíme se na Vás!

Propozice 8. Vánoční turnaj Cheb (PDF)

Kanov


1. Krajský přebor mládeže

První kvalifikační turnaj mládeže o postup do finále kraje a pak do Mistrovství Čech se konal 26. listopadu v Chodově. Náš výsledek byl pěkný. Jestli i v dalších kolech udržíme tempo, pak ze sedmi našich jich postoupí pět do finále! Chodovského přeboru se účastnilo celkem 43 dětí. Ve věkových kategoriích H10-H16 se celkem účastnilo 43 dětí. My měli zastoupení všude mimo H14. V desítkách byla účast malá, pouze 7 hráčů. Šestiletý Daniel Vo bez námahy vyhrál vše, Zuzanka Zajacová jako jediná dívka je rovněž první. Ve dvanáctkách se zadařilo, třetí až páté místo šlo do Chebu, a to Jonáš Kubát, Peter Zajac a Dušan Vo. Předvedl se především Jonáš, do klubu chodí teprve od září a třetí místo z dvanácti v krajské soutěži ukazuje jeho talent. V šestnáctkách dělil šesté až desáté místo Ondřej Bláha, dle pomocného hodnocení byl devátý. Viktor Jarzab se dvěma body čtrnáctý.

1. Přebor mládeže Chodov 2022

Kde budou hrát naši nahlíží zleva Jonáš Kubát, Peter Zajac a Dušan Vo.

Výsledky turnaje na chess-results.com

Odkaz na stránky pořadatele ŠK Spartak Chodov


Podzimní turnaj mládeže

Přijeli jsme změřit síly na dětský turnaj pořádaný klubem Šachklub Tietz v ZŠ Poštovní v Karlových Varech. Turnaj byl rozdělený na uzavřený A turnaj s nominací ratingově 8 nejlepších hráčů a B turnaj, kde hráli všichni ostatní. Dohromady hrálo 45 hráčů. Mysleli jsme, že náš nejmenší borec Daniel Vo, který bude příští víkend usilovat o dobré umístění na Mistrovství Čech, by mohl nabírat zkušenosti se silnými soupeři. Soupiska, ale už byla hotová oficiálně podle ratingu ŠSČR - tak hrál B turnaj. Nakonec to bylo dobře, protože se ukázalo, že je potřeba se zaměřit na nešachové problémy. Jako třeba nespat při partii nebo vědět, že dáma proti králi nemusí vždy vyhrát. Daneček jednou prohrál a dvakrát remizoval. Spolu s Petrem Ratajem zůstali půl bodu za vedoucí trojicí. Petr se při partii dobře bavil, postavil na šachovnici 6 dam a spolu se dvěma jezdci pak musel počítat aby nedal soupeřce pat.

4. Petr Rataj - 5b
5. Daniel Vo - 5b
13. Viktor Jarzab - 4b
14. Dušan Vo - 4b

Podzimní turnaj ZŠ Poštovní Karlovy Vary

Zleva Dušan Vo, Petr Rataj, Radek Zálešák, Viktor Jarzab, Daniel Vo.

Výsledky turnaje B na chess-results.com


Šachový autobus

V pátek v podvečer 4.11. Šachový svaz ČR pořádal zajímavou popularizaci šachů v lázních Karlovy Vary. Po městě jezdil šachový autobus, kde se prostě hrály šachy. Navštívili jsme, líbilo se nám a i znalosti jsme potvrdili. Jak v doprovodných kvízech o ceny, tak i ve hře. Na pěší zóně za deště ve stanu náš malý borec Daniel Vo v simultánce poráží Annu Marii Koubovou. Letošní olympionička z indického Chennai vzdává černými ve francouzské hře.

Šachový autobus


Oberliga Bayern

Na čtvrté šachovnici za TSV Bindlach Aktionär bude v německé Oberlize Bayern startovat i chebský odchovanec FM Petr Špreňar a také v Chebu hrající Jaroslav Tiller. První kolo začíná už v neděli 9.října 2022 právě v Bindlachu.

https://ergebnisdienst.schachbund.de


Bamberger Jugend-Open

V německý svátek sjednocení země 3. října jsme zkusili turnaj u našich sousedů. Nasadili jsme to nejlepší, za dorost Martin Stehlík, za dívky Markéta Štěříková a za nejmenší Daniel Vo. 31. ročník Bamberger Jugend-Open pořádaly oddíly SC 1868 Bamberg e.V. spolu s SC Höchstadt a.d. Aisch e.V. Hrálo se v realschule v Bamberku. Prostředí bylo jednoduché, ale účelné. Škola poskytovala ve svém středu prostor pro asi 150 malých stolků, okolo učebny, kantýna, toalety. Venku hřiště, prostor pro děti. Jednotné plastové figury, skládací šachovnice a jednodušší hodiny DGT 1001 neumožňující přídavek času na každý hraný tah. Sedmikolový turnaj tempem 2x20min byl rozdělen do samostaných věkových kategorií U8, U10, U12, U14, U16, U18+25, celkem 120 soutěžících. My doufali, že si náš nejmenší šestiletý borec Daniel Vo zahraje proti desetiletým, pořadatel ale na poslední chvíli rozhodl pro velký počet hráčů pro rozdělení kategorie a hrála samostaná U8. Na přelosování již nezbyl čas. Daniel vyhrál vše a lehce získal první místo s odměnou 20,- EUR. V U16 nám zpočátku dělal problém čas, ale přesto Martin i Markéta nasbírali 4 body. Markéta si zahrála na druhé šachovnici s prvním nasazeným v turnaji ukrajincem Demchenko Yaroslav ELO 1926. Celkově skončila pátá, ale pohár brala jako první dívka. Martin pomocným hodnocením byl na devátém místě z devatenácti účastníků. Je to pěkné umístění v turnaji kde prvních pět míst jsou hráčí s ELO 1700 a vyšším.

Bamberger Jugend Open 2022

Výsledky na Chess resultsStránky pořadatele


Karlovarský Čtyřlístek

V neděli 2. října byla v Domě dětí a mládeže v Karlových Varech soutěž družstev žáků do 15 let. Zastupovali nás Daniel Novák, Markéta Štěříková, Viktor Jarzab a Ondřej Bláha. Hrálo se sedmikolově 2x15min + 5s na tah. Bodování bylo olympijským systémem, takže rozhodovala každá jednotlivá šachovnice. Na turnaji byly mimo Karlovaráků i družstva z Tachova, z Kaznějova nebo z Klášterce nad Ohří. První se umístil doslova nepřemožitelný KŠ Tietz A. Valdštejn Cheb bral šesté místo z deseti nasazených družstev. Měli jsme sice 4 výhry jako druhý umístěný Kaznějov, ale o pořadí rozhodoval právě celkový počet výher na jednotlivých šachovnicích a ten byl 13 z celkově 28 možných. Naše nejproduktivnější byla Markéta Štěříková na druhé šachovnici bodovala 4 krát ze 7 možných.

Karlovarský Čtyřlístek 2022

Zleva Ondřej Bláha, Viktor Jarzab, Markéta Štěříková, Daniel Novák

Výsledky na chess results - Karlovarský Čtyřlístek 2022


Svatováclavský turnaj, Líně

V Den České státnosti, 28. září 2022 se v Líních u Plzně konal Svatováclavský turnaj v šachu pro mládež. Sedmikolový, tempem 2x10 minut + 5s za každý provedený tah. Účastnilo se ho celkem 35 hráčů. Hráli děti do 15 let, nejmladší účastnici bylo teprve 5! Hodnocení turnaje bylo rozděleno podle školní docházky, dívky byly hodnoceny zvlášť. Z Chebu přijelo 7 dětí. S plným počtem bodů a tedy na prvním místě byl náš Martin Stehlík, hrající ovšem za ŠK Karlovy Vary.

1.stupeň ZŠ

7. Kubát Jonáš, 4b
8. Zajac Peter, 4b

1. stupeň ZŠ, dívky

5. Zajacová Zuzana, 3b

2. stupeň ZŠ

2. Bláha Ondřej, 4b

Středoškoláci

1. Stehlík Martin, 7b
2. Rataj Petr, 5b
3. Říha Filip, 3b

Odkaz na turnaj na chess-results.com / Stránky pořadatele


Turnaj mládeže v Radobyčicích

První zářiový víkend si naši junioři zpříjemnili šachovým turnajem v Radobyčicích u Plzně. Byl to výborný trénink na nadcházející sezónu. Zájem dětí byl veliký, z Chebu jich přijelo 10, celkem hrálo 78 dětí. Příjemné bylo i prostředí sokolovny, s přilehlým dětským a fotbalovým hřištěm. Turnaje byli vlastně dva pro mladší (35 účastníků) a starší žáky (43 účastníků). Vítězové pak byli vyhlášeni v kategoriích Open D a Open H – nar. v r. 2004, 2005, 2006 a 2007, D14 a H14 – nar. v r. 2008 a 2009, D12 a H12 – nar. v r. 2010 a 2011, D10 a H10 – nar. v r. 2012 a 2013, D8 a H8 – nar. v r. 2014 a ml. Hrálo se na 7 kol s tempem 2x20minut +5s na tah. Výborného úspěchu dosáhl náš malý talent Daniel Vo, kdy jako šestiletý v kategorii deseti a osmiletých získal 6 bodů ze 7! Ve své kategorii byl první a celkově druhý. Chess-results mu připsal výkon v turnaji 1456 ELO.

Radobyčice 2022

Z leva do prava: Vo Dušan, Kubát Jonáš, Rataj Petr, Zajacová Zuzana, Zajac Peter, Vo Daniel, Jarzab Viktor, Stehlík Martin, Černý Theodor, Zálešák Radek, Bláha Ondřej

Odkazy na startovní listiny na chess-results a na webové stránky pořadatele Šachový klub Líně, z. s. a TJ Sokol Radobyčice 

Hrajeme spolu 2022_staršíHrajeme spolu 2022_mladšíStránky pořadatele


Prázdninové šachy

V době prázdnin náš šachový klub nezahálí a věnuje se přípravě na novou soutěžní sezonu. Jednou z akcí bylo i přátelské derby s nejbližším šach. oddílem AVZO Františkovy Lázně. Utkání proběhlo v našem klubu 19.8.2022 za účasti čtyř členů AVZO, další čtyři hráče jsme zapůjčili z našich „zásob“, takže se mohlo hrát klasicky na osmi šachovnicích. Po vzájemné dohodě pak Rudolf Doležal upravil obě soupisky. Systém dvoukolový, 2x25 min bez bonusu, tudíž o napínavé chvíle nebyla nouze. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích v poměru 10:6.

ŠK Valdštejn Cheb AVZO Františkovy Lázně
Petr Špreňar 2 0 Zdeněk Burč
Jaroslav Tiller 1 1 Arnošt Kaigl
Zdeněk Skokan 1 1 Miloslav Macho
Rudolf Doležal 0 2 Petr Hodík
Zdeněk Bambousek 1 1 Radek Zálešák
Jana Tomášová 2 0 Petr Rataj
Jaroslav Pilík 1 1 Antonín Turčínek
Ondřej Gruncl 2 0 Filip Říha

I když sestavy byly značně improvizané, účel to nepochybně splnilo, vztahy se upevnily a obě družstva se již těší na ostré zápasy v blížící se sezoně. 
Za ŠK Valdštejn Cheb, Jaroslav Pilík. 


8. Memoriál ing. Jiřího Tišera

V sobotu 18.6.2022 náš klub pořádal šachový turnaj jednotlivců. Jako vzpomínku na našeho zakladatele ing. Jiřího Tišera. Hrálo se proto v klasickém tempu bez přídavku času na tah 2x20min. Celkem 32 hráčů neodradila víkendová vedra a přijeli do rozlehlých prostor školní jídelny v Brandlově ulici. Z toho bylo 8 dětí, kteří hráli samostatnou soutěž. O hladký průběh se staral mimo ředitele turnaje Jaroslava Pilíka i mezinárodní rozhodčí Michail Koreček. Vítězem dospělých se stal jasný favorit Jan Turner z ŠK Líně. Na druhém místě Tomáš Lorenc z ŠK Karlovy Vary a na třetím Jan Panoš hrající za náš ŠK Valdštejn Cheb. Z dětí vyhrál Ondřej Bláha s plným počtem bodů, následovaný teprve šestiletým Danielem Vo.

Děkujeme všem našim sponzorům: Město Cheb, Generali Česká pojišťovna, Tesco, Kaufland, Svět Křídel - nakladatelství, PalmNet - počítače.

Konečné pořadí po 7. kole - dospělí:

Poř. Jméno Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Body  PH 1   PH 2   PH 3 
1 Turner Jan 2311 CZE 10w1 4b1 8w1 3b1 2w1 7w1 5b½ 6,5 31,5 28,0 29,25
2 Lorenc Tomáš 2087 CZE 14b1 9w1 5b1 15w1 1b0 3w½ 8b1 5,5 30,5 27,5 21,50
3 Panoš Jan 1775 CZE 21b1 15w1 12b1 1w0 5b½ 2b½ 9w1 5,0 29,5 27,0 18,00
4 Břicháček Miroslav 1824 CZE 16w1 1w0 6b½ 10b1 11w1 5w½ 7b1 5,0 29,5 26,5 18,50
5 Maglia Pavel 1912 CZE 17w1 7b1 2w0 13b1 3w½ 4b½ 1w½ 4,5 32,5 29,5 18,75
6 Košek Lubomír 1647 CZE 12w½ 11b½ 4w½ 17b0 19w1 21b1 15w1 4,5 23,5 21,0 14,50
7 Macho Miloslav 1731 CZE 23b1 5w0 18b1 9w1 8w1 1b0 4w0 4,0 28,0 27,0 12,00
8 Šíbl Václav 1943 CZE 22b1 13w1 1b0 14w1 7b0 15w1 2w0 4,0 28,0 26,0 12,00
9 Bršťák Ondřej 1759 CZE 24w1 2b0 20w1 7b0 16w1 12w1 3b0 4,0 24,0 24,0 9,50
10 Radics Robert 1711 CZE 1b0 16w1 15b0 4w0 22b1 18w1 13b½ 3,5 26,0 24,0 9,75
11 Doležal Rudolf 1717 CZE 18b0 6w½ 21b1 12w1 4b0 13w½ 14b½ 3,5 25,5 23,0 11,75
12 Burč Zdeněk 1872 CZE 6b½ 18w1 3w0 11b0 20w1 9b0 21w1 3,5 25,5 23,0 10,75
13 Klíma Václav 1725 CZE 20w1 8b0 17w1 5w0 14b½ 11b½ 10w½ 3,5 25,0 22,0 11,25
14 Janoušek Ladislav 1682 CZE 2w0 24b1 19w1 8b0 13w½ 16b½ 11w½ 3,5 22,5 22,5 8,00
15 Lorencová Věra 1958 CZE 19w1 3b0 10w1 2b0 17w1 8b0 6b0 3,0 28,5 25,5 9,50
16 Bambousek Zdeněk 1615 CZE 4b0 10b0 23w1 22w1 9b0 14w½ 19b½ 3,0 22,0 21,0 6,25
17 Nouri Ali 1660 CZE 5b0 23w1 13b0 6w1 15b0 19w0 22b1 3,0 21,5 20,5 7,50
18 Zálešák Radek 1000 CZE 11w1 12b0 7w0 20b1 21w0 10b0 24b1 3,0 20,0 20,0 6,50
19 Peuker František 1682 CZE 15b0 21w½ 14b0 24w1 6b0 17b1 16w½ 3,0 19,5 19,5 5,75
20 Turčinek Antonín 1000 CZE 13b0 22w1 9b0 18w0 12b0 24w1 23b1 3,0 17,0 17,0 3,00
21 Stehlík Martin 1258 CZE 3w0 19b½ 11w0 23b1 18b1 6w0 12b0 2,5 23,5 22,5 5,50
22 Pospíšil Adolf 1678 CZE 8w0 20b0 24w1 16b0 10w0 23b1 17w0 2,0 17,5 17,5 1,00
23 Rataj Petr 1000 CZE 7w0 17b0 16b0 21w0 24b1 22w0 20w0 1,0 17,5 17,5 0,00
24 Harant Tomáš 1000 CZE 9b0 14w0 22b0 19b0 23w0 20b0 18w0 0,0 19,5 18,5 0,00

Konečné pořadí po 7. kole - mládež:

Poř. Jméno Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8  PH 1   PH 2 
1 Bláha Ondřej 1000 CZE * 1 1 1 1 1 1 1 7,0 21,00
2 Vo Daniel 1000 CZE 0 * 1 1 1 1 1 1 6,0 15,00
3 Jarzab Viktor 1000 CZE 0 0 * 1 0 1 1 1 4,0 8,00
4 Kubát Jonáš 1000 CZE 0 0 0 * 1 1 1 1 4,0 7,00
5 Vo Dušan 1000 CZE 0 0 1 0 * 0 1 1 3,0 5,00
6 Zajac Petr 1000 CZE 0 0 0 0 1 * 1 1 3,0 4,00
7 Říha Filip 1000 CZE 0 0 0 0 0 0 * 1 1,0 0,00
8 Zajacová Zuzana 1000 CZE 0 0 0 0 0 0 0 * 0,0 0,00

Propozice v PDF

Memoriál J.Tišera 2022


Chodovský šachový festival 2022

2. dubna 2022 se našich 5 žáků a 2 dospělí účastnili 16. ročníku Chodovského šachového festivalu. Všechny kategorie se hráli na 7 kol. První šachovnice byli elektronické s online přenosem a promítáním na plátno. Partie, fotogalerii a video sestřih lze stáhnout na chodovském šachovém serveru - https://sachychodov.cz/cs/clanky/chodovsky-sachovy-festival-2022

OPEN turnaj měl 33 soutěžících kde hráli i starší žáci nad 14 let. - https://chess-results.com/tnr624736.aspx?lan=5&art=0
14. Doležal Rudolf 4 body
26. Stehlík Martin 3 body
28. Bambousek Zdeněk 2,5 bodů
32. Štěříková Markéta 2 body

U14 měl 13 soutěžících - https://chess-results.com/tnr624687.aspx?lan=5&art=0
8. Bláha Ondřej 3 body ze 7

U12 měl 13 soutěžících - https://chess-results.com/tnr624743.aspx?lan=5&art=0

U10 měl 17 soutěžících - https://chess-results.com/tnr624705.aspx?lan=5&art=1&rd=7
2. Vo Daniel 5 bodů ze 7
7. Vo Dušan 4 body ze 7

Chodovský šachový festival 02-04-2022

Teprve čerstvě šestiletý předškolák Daniel Vo nechal v kategorii do 10 let za sebou 15 soutěžících.


3. kvalifikační turnaj karlovarského přeboru mládeže

se uskutečnil 5.3.2022 v DDM v Karlových Varech. Z Chebu přijelo celkem 6 dětí, rozdělení podle věku do 4 kategorií.

HD10 https://chess-results.com/tnr613337.aspx?lan=5&art=0
4. Vo Daniel 6,5 bodů z 9

HD12 - https://chess-results.com/tnr613339.aspx?lan=5&art=1
10. Vo Dušan 2,0 body ze 7

HD14 - https://chess-results.com/tnr613340.aspx?lan=5&art=0
6. Bláha Ondřej 3,5 bodů ze 7
10. Zálešák Vojtěch 3 body ze 6

HD16 - https://chess-results.com/tnr613341.aspx?lan=5&art=0
4. Stehlík Martin 4,5 bodů ze 7 (hrající za ŠK Karlovy Vary)
8. Štěříková Markéta 2,0 bodů ze 6

Zvláštností tohoto kola bylo, že lichý hráč nedostal za kolo kdy nehrál žádný bod.


Turnaj o cenu města Teplá - žáci

12. února 2022 se 8 žáků našeho klubu účastnila rapid turnaje v Teplé. Turnaj žáků, narozených 2007 a mladších, byl započítáván do kvalifikace v rámci krajského přeboru mládeže 2021/22. Měli jsme po dvou zástupcích v každé kategorii. Turnaj se odehrával v krásných prostorech nově rekonstruovaného kulturního domu v Teplé. Okolí Teplé navíc bylo bílé, zahalené v novém sněhu. Největší radost nám udělal teprve pětiletý Daniel Vo, který v kategorii do deseti let vyhrál čtyři partie ze sedmi.

Tepla_Vo_Daniel

Konečné pořadí našich borců a odkaz na turnaj v Chess Results.

HD10 - https://chess-results.com/tnr610514.aspx
4. Vo Daniel - 4,0 bodů z 7
7. Zajacová Zuzana - 1,5 bodů z 7

HD12 - https://chess-results.com/tnr610515.aspx
6-7. Zajac Peter - 3.0 bodů z 9
8. Vo Dušan - 2,0 bodů z 9

HD14 - https://chess-results.com/tnr610511.aspx
4. Zálešák Vojtěch 4,5 bodů z 7
5. Bláha Ondřej 4,0 bodů z 7

HD16 - https://chess-results.com/tnr610508.aspx
9. Štěříková Markéta - 3,0 bodů z 7
11. Novák Daniel - 2,0 bodů z 7


Krajský přebor družstev starších žáků 2021/2022

8. ledna 2022 jsme se zúčastnili s pěti dětmi Krajského přeboru družstev ve Staré Roli u Karlových Varů. 5 bodů získaných ze vzájemných partií nestačilo na více než čtvrté - poslední místo. Přestože většina našich dětí měla padesátiprocentní bodový zisk. Užili si ovšem krásného prostředí a zasněžené zahrady DDM Staré Role ve kterém se nachází zvěřinec.

Sestava družstev s výsledky jednotlivců

  1. KŠ Tietz B (Rtg prům.:1116, PH 1: 7 / PH 2: 9,5)
Šach. Jméno Rtg FED FideID 1 2 3 Body Partie Rtg prům.
1 Šedá Michaela 1399 CZE 23723416 ½ ½ 1 2,0 3 1363
2 Rozlivek Adam 1079 CZE 23730846 ½ 1 1 2,5 3 1200
3 Stádník Jiří 0 CZE 1 1 1 3,0 3 1033
4 Pelíšek Šimon 0 CZE 23747790 0 0 0 0,0 3 1034
5 Čontoš Václav 1100 CZE 23744570 1 0 1 2,0 3 1000
  2. KŠ Tietz C (Rtg prům.:1116, PH 1: 6 / PH 2: 7)
Šach. Jméno Rtg FED FideID 1 2 3 Body Partie Rtg prům.
1 Tegda Vojtěch 1327 CZE 23723424 1 1 0 2,0 3 1387
2 Očenášek Jakub 1086 CZE 23730811 0 0 0 0,0 3 1198
3 Grosser Filip 1100 CZE 23747650 1 0 0 1,0 3 1000
4 Salí Vojtěch 1067 CZE 23736542 0 1 1 2,0 3 1012
5 Sedrovič Jan 0 CZE 23747854 1 1 0 2,0 3 1033
  3. ŠK Karlovy Vary B (Rtg prům.:1196, PH 1: 4 / PH 2: 8,5)
Šach. Jméno Rtg FED FideID 1 2 3 Body Partie Rtg prům.
1 Mikoláš Petr 1428 CZE 23713224 0 ½ ½ 1,0 3 1353
2 Špička Petr 1515 CZE 23704071 1 0 1 2,0 3 1055
3 Romanko Diana 0 CZE 34143874 0 0 1 1,0 3 1033
4 Ugrenovich Jaroslav 1035 CZE 23736615 1 1 ½ 2,5 3 1022
5 Zhivak Valeriya 0 CZE 23743921 0 1 1 2,0 3 1033
  4. ŠK Valdštejn Cheb (Rtg prům.:1067, PH 1: 0 / PH 2: 5)
Šach. Jméno Rtg FED FideID 1 2 3 Body Partie Rtg prům.
1 Stehlík Martin 1333 CZE 23735716 ½ 0 ½ 1,0 3 1385
2 Štěříková Markéta 0 CZE ½ 1 0 1,5 3 1227
3 Zálešák Vojtěch 0 CZE 0 1 0 1,0 3 1033
4 Bláha Ondřej 0 CZE 23742313 1 0 ½ 1,5 3 1034
5 Hakl Lukáš 0 CZE 0 0 0 0,0 3 1033

Vánoční dětský turnaj v Chebu

Dne 4. 12. 2021 pořádal náš oddíl ŠK Valdštejn Cheb 7. ročník tradičního Vánočního turnaje jednotlivců v šachu.

Konečné pořadí po 7 kolech

Poř. St.č. Jméno FED Rtg Klub/Místo Body  PH 1   PH 2   PH 3 
1 2 Grosser Filip CZE 1100 KŠ Tietz 7,0 0,0 7 28,5
2 4 Bláha Ondřej CZE 1000 ŠK Valdštejn 6,0 0,0 6 29,0
3 3 Salí Vojtěch CZE 1091 KŠ Tietz 5,0 0,0 5 28,5
4 1 Čontoš Václav CZE 1100 KŠ Tietz 4,0 0,0 4 28,5
9 Novák Daniel CZE 1000 ŠK Valdštejn 4,0 0,0 4 28,5
6 10 Redka Maxim CZE 1000 ŠK Karlovy Vary 4,0 0,0 4 28,0
7 15 Jargalsaikhan Orgil CZE 1000 ŠK Karlovy Vary 4,0 0,0 3 25,5
8 13 Zajac Petr CZE 1000 ŠK Valdštejn 3,0 0,0 3 28,0
9 12 Salí Zdeněk CZE 1000 KŠ Tietz 3,0 0,0 3 21,0
10 7 Hung Dušan CZE 1000 ŠK Valdštejn 3,0 0,0 2 23,0
11 8 Kružliak Jan CZE 1000 ŠO Nová Role 3,0 0,0 2 22,5
12 6 Hung Daniel CZE 1000 ŠK Valdštejn 3,0 0,0 2 20,0
13 5 Hakl Lukáš CZE 1000 ŠK Valdštejn 3,0 0,0 2 17,0
14 11 Říha Filip CZE 1000 ŠK Valdštejn 2,5 0,0 1 19,5
15 14 Zajacová Zuzana CZE 1000 ŠK Valdštejn 1,5 0,0 0 19,0


Chebský šach pokračuje

V minulé sezoně se nejen chebský šach musel vypořádat s mimořádnými opatřeními, takže se s napětím očekával nástup do sezóny letošní. I přes veškerá zdravotní omezení a opatření můžeme konstatovat, že se soutěže 2021 – 2022 rozjely a zatím pokračují bez zásadních omezení. Naše družstvo „A“ odehrálo všechny 3 zápasy dle rozpisu, kde jeden vyhrálo a dva prohrálo jen velmi těsně. Stejně tak družstvo „B“, kterému druhý prohraný zápas 2:3 venku ovlivnila na poslední chvíli neúčast naší hráčky základní sestavy, jenž zůstala doma v karanténě.

Pozitivní je ovšem vzrůstající zájem žáků, od 1. 9. 2021 přibyli do našeho klubu ŠK Valdštejn Cheb další 3 chlapci a 2 dívky. Ti i další se také zúčastnili dlouho očekávaného, již 7. Vánočního turnaje dětí a mládeže v Chebu 4. 12. 2021, který se minulý rok z důvodu proticovidových opatření nemohl uskutečnit. Hrálo se 7 kol rapid systémem 2x20 min. Z našich se nejvíce činil Ondřej Bláha, který se 6 body svou kategorii vyhrál a v celkovém hodnocení obsadil krásnou 2. příčku. Snažili se i další – o 4. místo se dělí se 4 body náš Dan Novák se silným Vaškem Čontošem z KŠ Tietz, 8. místo obsadil Péťa Zajac, 10. Dušan Hung, 12. Danek Hung, 13. Lukáš Hakl – všichni se 3 body, 14. byl Filip Říha s 2,5 body a 15. Zuzanka Zajacová s 1,5 bodem. Gratulujeme! Celkovým vítězem se stal jeden z favoritů Filip Grosser z KŠ Tietz, který s plným počtem 7 bodů nenašel přemožitele. Celé sobotní zápolení se neslo v příjemném a přátelském ovzduší bez větších nedorozumění, na čemž má velký podíl mezinárodní rozhodčí Michail Koreček. Velký dík patří také Tescu Cheb, které dětem věnovalo nepřeberné množství ovoce, sladkostí, nápojů apod., v neposlední řadě poděkování též pro MěÚ Cheb, Termo Cheb, Kaufland Cheb a PalmNet Cheb. Radost v dětských očích byla odměnou všem organizátorům.

Naši malí členové se také s radostí i úspěchem účastnili koncem srpna a začátkem září šachového táboru v Lubenci a turnaje v rapid šachu v plzeňských Radobyčicích se střídavými úspěchy s dosti kvalitními soupeři. Doufáme, že v nastoleném trendu budou pokračovat i nadále, zúročí nabyté zkušenosti a úspěšně vyplní mezery vzniklé odchody našich členů studentů na školy v jiných městech.

Přejeme všem našim kolegům, sponzorům a přátelům příjemný a klidný konec roku a hodně zdraví (nejen) do roku nadcházejícího!

Za Šachový klub Valdštejn Cheb, z. s.,

Jaroslav Pilík.

Chebský šach pokračuje.pdf


A kde lze hrát, když ne osobně? Např. internetové stránky či aplikace: chess.com ; chess24.com; lichess.org ....


Šachový život v Chebu, turnaje pro dospělé a děti, naše akce, jakož i možnost vůbec mít kde a s čím hrát, by se neobešel bez našich sponzorů: Termo s.r.o., Česká pojišťovna, Tesco Cheb, Kynšperský pivovar s.r.o., PalmNet Zálešák Cheb, Algon Cheb a další

Podpora města Chebu: Činnost šachového klubu Valdštejn Cheb je podporována v rámci grantového systému Města Chebu.


Klubový život aneb Přijď mezi nás !

    Klubový život sestává jednak z pravidelných šachových večerů pro dospělé každé úterý a pátek od 19:00 a koncem dle libosti a výdrže účastníků, většinou do 23:00. Šachové naděje, tedy hráči do 18 ti let mají vyhrazen klubový podvěčer každý čtvrtek od 16:30 do 19:00 (mimo prázdnin), kdy kromě hry mezi sebou, se jim věnují zkušení šachisté v rámci jejich treninku.

   Šachový klub zve na tyto termíny všechny zájemce o šachovou hru bez ohledu na věk i šachovou úroveň. Šachový klub se přestěhoval z ulice 26. dubna 14 na novou chebskou adresu: ul. Svobody 36. (1.patro). Velice rádi Vás uvítáme mezi námi!

Pokud by nezvonil zvonek; abyste se k nám dostali, volejte na kontaktní telefonní čísla (na stránce vpravo) a my přijdeme otevřít.


Für deutschprechende Spieler

Sie finden uns in Cheb (Eger), Straße Svobody 36, 1.Stock (Gebäude an Fußgängerzone, wo Rossmann Drogerie in EG sitzt)

Wir treffen uns jeden Dienstag und jeden Freitag ab 19Uhr.

Falls notwendig, Sie können +49-163-3495217 anrufen oder an E-Mail mmm@cmail.cz schreiben. 


Vedení klubu

předseda Rudolf Doležal

místopředseda Jana Tomášová

finance a hospodaření ing. Zdeněk Bambousek

trenér mládeže Jaroslav Pilík

člen výboru Zdeněk Masár


webové stránky Ing. Radek Zálešák


Klub byl založen r. 2013 jako ŠK K-Servis Cheb (přechod od TJ Lokomotiva s předsedou Z.Skokanem), později přejmenován na ŠK Valdštejn. 

Naše řady opustili: 2014 ing. Jiří Tišer (podnikatel, zakladatel klubu), 2015 Stanislav Winter (spisovatel, šachista remízující v simultánce s mistrem světa M.Talem), 2017 Zdeněk Rangl, 2019 Václav Vítek (první předseda klubu Valdštejn), 2020 Václav Cibulka


Mimo chebský ŠK Valdštejn se na Chebsku vyskytují další šachové oddíly v Mariánských Lázních, Františkových Lázních, v Aši a v Teplé. Kontakt pro zájemce mimo Cheb:

https://www.chess.cz/vyhledavani-oddilu/?oddilName=&kraj=15&city=&sortOddil=1


Termínový sportovní kalendář KŠSKV mládeže pro sezónu 2022/2023

Stav ke dni 30.06.2022

ZÁŘÍ 2022
so 10.9. až ne 11.9. MČR v rapid šachu do 14 let, Harrachov Šachová škola pat a mat
so 17.9. nebo ne 18.9. Kvalifikace ODM ???
so 17.9. až ne 18.9. MČR v rapid šachu do 20 let, Č. Třebová ŠK Česká Třebová
so 24.9. až ne 25.9. Liga mládeže – 1. sraz ŠSČR

ŘÍJEN 2022
??? Víkendové soustředění KTCM
??? Čtyřlístek ŠK Karlovy Vary
so 22.10 až so 29.10. MČech do 16 let, Harrachov Šachová škola pat a mat

LISTOPAD 2022
??? Podzimní turnaj Karlovarský šachklub Tietz
st 12.11 až ne 19.11. Polofinále MČR U18+U20, Špindlerův mlýn Šachová škola pat a mat
st 16.11 až ne 20.11. MČech do 10 let, Teplice ŠK Most
so 26.11. KP mládeže – 1. kvalifikační turnaj ŠK Spartak Chodov

PROSINEC 2022
so 10.12. Liga mládeže – 2. sraz ŠSČR
so 17.12.??? Vánoční turnaj ŠK Valdštejn Cheb
??? Vánoční soustředění KTCM ???

LEDEN 2023
so 7.1. KP družstev starších žáků – 1. sraz ŠK Karlovy Vary
so 21.1. Liga mládeže – 3. sraz ŠSČR
ne 22.1. až pá 27.11. ODM 2023, Špindlerův Mlýn ČUS
so 28.1. KP družstev starších žáků – případný 2. sraz Karlovarský šachklub Tietz

ÚNOR 2023
st 1.2. Přebor škol – krajské kolo ŠK Spartak Chodov
so 18.2. KP mládeže – 2. kvalifikační turnaj TJ Sokol Teplá

BŘEZEN 2023
so 4.3. KP mládeže – 3. kvalifikační turnaj Cheb příp. ŠK K.Vary
so 11. až so 18.3. MČR do 16 let ŠSČR

DUBEN 2023
so 1.4. KP mládeže rapid, Chodov ŠK Spartak Chodov
so 15.4. KP družstev mladších žáků Karlovarský šachklub Tietz
so 22.4. až ne 23.4. Liga mládeže – 4. sraz ŠSČR

KVĚTEN 2023
st 10.5. až ne 14.5. Reprezentační soustředění mládeže ŠSČR
so 13.5. až 14.5. KP mládeže – finále, K. Vary ŠK Karlovy Vary

ČERVEN 2023
so 3.6. až ne 4.6. MČR družstev starších žáků ŠSČR
pá 16.6. až ne 18.6. MČR družstev mladších žáků ŠSČR


Ze šachového dění v ČR:

http://www.chess.cz/www/

http://www.nss.cz/

v zahraničí:

http://www.schachbezirk-oberfranken.de

http://www.europechess.org

http://www.fide.com


Šachový kalendář - Chess calendar


Kontakt

Šachový klub Valdštejn Cheb, z.s.
ul.Svobody 36. (1.patro)
350 02 Cheb
723 898 489
773 282 765

Oblíbené odkazy