Tradiční memoriál Viktora Tietze se konal 1. dubna v Karlových Varech. Silně obsazeného turnaje se zúčastnilo 38 hráčů jak z Karlovarského kraje, tak i Ústeckého a Plzeňského. Hrálo se na 9 kol tempem 2x15 min + 5 vteřin. 1. místo vybojoval dle předpokladu Jiří Soukup z Karlovarského šachklubu Tietz ziskem 7,5 bodu, druhý byl se 7 body Jan Balín TJ Tatran Podbořany a třetí Štěpán Tichý z Karlovarského šachklubu Tietz se 6,5 bodem.

Dále pak pátý byl Petr Špreňar se 6 body, šestnáctý Václav Vítek s 5 body, dvacátýdruhý Vladimír Štěch se 4,5 bodem , dvacátýpátý Ondřej Bršťák se 4 body a třicátýprvý Václav Šíbl se 3,5 bodem.

----------

24. března proběhla z pověření Karlovarského šachového svazu v našem klubu jedna z nejdůležitějších akcí roku. 3. část Krajského přeboru mládeže v Chebu byla rozdělena do čtyř kategorií – do 10-ti let, do 12-ti let, do 14-ti let a do 16-ti let. Navíc se ještě zvlášť vyhlásila kategorie dívek bez omezení roků. Hrálo se na 7 kol tempem 2x25 min. Ve skupině do 10-ti let startovalo 15 borců. Zde s přehledem zvítězila se sedmi body Adriana Kodetová z ŠK Karlovy Vary, Náš Petr Bílek se čtyřmi body obsadil 7. Místo a Vojta Zálešák se třemi body místo dvanácté. Gratulujeme!

Ve skupině do 12-ti roků startovalo 19 dětí. Se ziskem šesti bodů byla též osamocená na 1. Místě Michaela Šedá z Karlovarského šachklubu Tietz, náš zástupce Martin Stehlík se také neztratil, když čtyřmi body vybojoval 8.místo.

Ve skupině do 14-ti roků nastoupilo 11 dětí, kde o vítězství svedli tuhý boj až do poslední partie 3 chlapci. Nakonec díky lepšímu pomocnému hodnocení 1. místo vydřel se šesti body Jan Kurčík, druhý šestibodový byl Tomáš Wildhaber a třetí místo s 5,5 bodem bral Václav Vojíř, všichni z ŠK Spartak Chodov.

Nejkvalitnější partie se hrály v kategorii do 16-ti roků, kde ovšem nastoupilo pouze 6 chlapců. První Jan Očenášek z Karlovarského šachklubu Tietz získal 4 body, druhý Adrian Kotlár z ŠK Global Sokolov 3,5 bodu, stejně jako třetí Jakub Kačírek z TJ Sokol Teplá.

Z celkového počtu osmi dívek byla s přehledem nejlepší již výše zmíněná Adriana Kodetová.

Turnaj se protáhnul až do pozdních odpoledních hodin, ovšem celkově se vydařil, všech 51 účastníků obdrželo věcné ceny a první tři hráči ještě diplomy a medaile. Za to patří dík zejména neúnavnému předsedovi Václavu Vítkovi, našim sponzorům MÚ Cheb, Thermo&Co Cheb, Tesco Cheb, Sauron Cheb, Svět křídel Cheb, Palmnet Cheb a panu Josefovi Seehákovi.

----------

J.Míšek s J.Poláškem získal cenu v turnaji Jurgen Stigter 64 Jubilee Tournament 2017 za studii, kterou najdete v následujícím odkazu

4. ročník Memoriálu Ing. Jiřího Tišera.

Pořadí: 1. Jan Turner (ŠK Tachov), 2. Oldřich Kurfürst (TJ Spartak Horní Slavkov), 3. Tomáš Bajcár (TJ Jiskra Aš)